Přeskočit navigaci

O nás

 

Veřejná zeleň města Brna p.o. byla zřízena roku 1995 jako příspěvková organizace rozhodnutím zastupitelstva Města Brna, která má obecně prospěšné poslání spočívající zejména v udržování, rekonstrukci a zlepšování stavu veřejné zeleně celoměstského významu, jakožto jedné z nejpodstatnějších složek životního prostředí pro současné a budoucí generace obyvatel města. Garantuje zajištění odborné péče a iniciuje potřebné zásahy do této zeleně, včetně rekonstrukcí. Hlavní činností organizace je správa, zakládání, rekonstrukce a údržba svěřených významných parků a stromořadí na celém území města.

  

Veřejná zeleň města Brna je také členem občanského sdružení Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, dále Svazu zakládání a údržby zeleně a od dubna 2003 členem výboru firem ELCA (Asociace evropských firem působících v oboru zahradnictví, krajinářské tvorby a výstavby sportovních zařízení.)

Získaná ocenění

Příspěvková organizace obdržela za svou práci několik ocenění. Rekonstrukce parku Denisovy sady byla oceněna prestižní cenou Obce architektů: GRAND PRIX 2004 a cenou občanského sdružení Brno Věc veřejná Brněnský chodec. Fotografie hocha sedícího na „vodních" schodech u ulice Bašty zvítězila v mezinárodní fotografické soutěži Zdravých měst v Turecku. Rekonstrukce parku Tyršův sad se umístila na III. místě v soutěži o nejlépe realizované sadovnické dílo roku 2002. Veřejná zeleň města Brna velkým dílem napomohla městu Brnu k získání stříbrné plakety v celoevropské soutěži Entente Florale, neboť byla garantem účasti města v této prestižní soutěži. V roce 2017 přispěla dokonce k získání zlaté plakety v této evropské prestižní soutěži. Samotná organizace navíc získala speciální cenu za vysoce profesionální přístup k rekonstrukci historických parků a k péči a výsadbě uličních stromořadí.

test      

Mechanizace

Motorové a akumulátorové pily (i na tyči), křovinořezy, sekačky, mulčovače, multikáry, kropičky, Man, Iveco, plošina.