Přeskočit navigaci

(Ne)uklízení psích exkrementů v parcích

Datum zveřejnění: 03.02.2016 15:27

Každá společnost, která se považuje za vyspělou, musí mít kvalitní odpadové hospodářství a jen díky tomu může být životní prostředí čisté. Ovšem není důležitá jen samotná existence nádob na odpad, ale především záleží na chování lidí. Čistota veřejných prostranství (např. parků) je vizitkou každé společnosti. Proto se Veřejná zeleň města Brna p.o. ze všech sil snaží udržovat spravované městské parky čisté a upravené. Parky jsou nadstandardně vybaveny odpadkovými koši i s pytlíky na psí exkrementy a přesto jsou lidé, kteří je nevyužívají. Největším problémem jsou právě psí exkrementy, protože si jich většinou člověk všimne, až když do nich šlápne. Neuklízení psích exkrementů je nejen nehygienické a ostudné, ale majitel psa se tím dopouští přestupku:

Neodklizení znečištění způsobeného psy/psích výkalů/exkrementů

(§ 47 odst. 1 písm. d/ zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů – sankce až 1.000,- Kč.)

 

V současnosti je nejvíce neukázněných pejskařů v parku Špilberk. Je opravdu opovrženíhodné ponechat psí exkrementy v blízkosti dětských hřišť.

Upozorňujeme, že návštěvní řád parku zakazuje:

vstupovat se psy nebo jinými zvířaty na dětská hřiště, pískoviště a na místa, kam je vstup zakázán (např. plochy květinových záhonů). A nechat psy nebo jiná zvířata volně pobíhat s výjimkou ploch, které jsou k tomuto účelu určeny (psí stezky a výběhy). 

Pes, který není na vodítku může ohrožovat ostatní psi a lidi, zejména děti. Majitel nemá neuvázaného psa plně pod kontrolou a často si ani nevšimne, že jeho pes vykonal potřebu.

Děkujeme, že se chováte dle těchto pravidel, udržujete čistotu, odklízíte exkrementy po svých psech a využíváte odpadkové koše. 

 

 

Komentáře k článku